• Slajdovi

  Откријте го светот на Медиумската писменост со Наш Медиум

  • Online учење 24/7
  • Работа во мали групи
  • Почетно и напредно ниво
  Изберете област од медиумската писменост:
  • Тема 1
  • Тема 2
  • Тема 3
  • Тема 4
  • Тема 5
  • Тема 6
  • Тема 7

  Научете повеќе за Медиумската писменост

  Седум теми со многу практични примери

  Практичната примена на Медиумската писмност

  Голем број на ресурси достпани во секое време

  Медиумската писменост е за сите

  “Во дигиталната ера, медиумската писменост не е само вештина, туку основно право. Секој треба да може да чита, анализира и учествува во медиумскиот свет околу нас.”

  За училишта

  За училишта

  Медиумската писменост е суштинска во образованието, овозможувајќи учениците да анализираат и креираат медиумска содржина со критичко размислување. Таа ги подготвува младите да бидат информирани граѓани, способни да учествуваат во демократските процеси. Училиштата треба да ја интегрираат медиумската писменост во наставните планови, развивајќи курсеви и поддржувајќи ученички проекти, за да се искористат интерактивните методи на учење и да се поттикне активно учество.
  За поединци

  За поединци

  Медиумската писменост е од суштинско значење за секој поединец, овозможувајќи ни да ги разбереме и критички анализираме пораките кои ни се пренесуваат секојдневно. Таа нè учи како да бидеме информирани потрошувачи и креатори на медиумски содржини, зголемувајќи ја нашата способност за учество во дигиталниот свет. Со развивање на вештини за медиумска писменост, ние стануваме поподготвени да се справиме со предизвиците на информационото општество и да донесеме информирани одлуки.

  Languages by level

  Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Donec sollicitudin molestie malesuada.

  A

  Languages for beginners

  Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Donec sollicitudin.
  B

  Languages for intermediate

  Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Donec sollicitudin.
  C

  Languages for advanced

  Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et, porttitor at sem. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Donec sollicitudin.

  Test your language level

  Donec rutrum congue leo eget malesuada. Sed porttitor lectus nibh.

  Our language exams

  Vivamus suscipit tortor eget felis porttitor volutpat. Donec sollicitudin molestie malesuada. Curabitur arcu erat, accumsan id imperdiet et.

  TELC

  Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit.

  TOEIC

  Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit.

  IELTS

  Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit.

  TOEFL

  Curabitur aliquet quam id dui posuere blandit.
  Language certificate preparation courses

  Што рекоа за нас

  Често поставувани прашања

  Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Nulla porttitor accumsan tincidunt.
  Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Nulla porttitor accumsan tincidunt.
  Nulla quis lorem ut libero malesuada feugiat. Cras ultricies ligula sed magna dictum porta. Quisque velit nisi, pretium ut lacinia in, elementum id enim. Vivamus magna justo, lacinia eget consectetur sed, convallis at tellus. Curabitur non nulla sit amet nisl tempus convallis quis ac lectus. Nulla porttitor accumsan tincidunt.
  View all frequently asked questions

  Изберете ја вашата област од Медиумската Писменост уште денес

  • Тема 1
  • Тема 2
  • Тема 3
  • Тема 4
  • Тема 5
  • Тема 6
  • Тема 7

Site announcements

There are no discussion topics yet in this forum